2026. június 13., szombat

Egy taszító szókép

 

Most éppen kongresszusosdit játszanak. Megtehetik, még mindig szabadlábon vannak, még mindig nincsenek előzetes letartóztatásban, miközben egy nürnbergihez hasonló igazságügyi gépezet végzi az utolsó teendőket a maga működésének indítása előtt. A kérdés az, érdekel-e engem, mi történik azon a „kongresszuson”. Kérem, legyenek elnézőek a következő, nagyon gusztustalan kép leírása miatt, de metaforákban is súlyt helyezek a pontosságra: egy bűzlő kelést valamely élő szervezeten nem szokásom megbámulni, bízom benne, hogy az arra hivatottak elvégzik a gyógyítás vagy valami módon eltávolítás munkáját. A következő kérdés az, ezt a kelést nekem naponta észlelnem kell-e a közélet különféle fórumain. Egy utcai baleset véres képeit is csak kitakarva közlik a tömegtájékoztató eszközök, miért kárhoztatnak engem arra, hogy minden módon értesülnöm kelljen egy ilyen „kongresszus” részleteiről. Jó, ha meglátom a nyitó szöveget vagy képet, azonnal kikapcsolom a merénylő médiumot, de ahhoz ezeket már látnom kellett…

Ez a tömeggyilkos rablóbanda soha nem fogja elszégyellni magát, ha képes volna rá, nincs az elmúlt 16 év. Nekünk kell gondoskodnunk arról, hogy soha többé ne kerülhessenek abba a helyzetbe, amibe mi hagytuk őket bekerülni, hogy élősdiként szívják a vérünket. A „kongresszusuk” rendezésének engedélyezésével most azt tesszük. Az Országházba beengedésükkel is azt tesszük.

Tudom, vannak, akik kéjjel élvezik ennek a bűzös kelésnek a napról napra látható terjedését, várják az elfertőződésnek azt a fokát, ami után nincs tovább. De sokan vagyunk, akik ebben semmi szórakoztatót nem látnak.

Mi vagyunk ugyanis az élő szervezet, amin ez a kelés pusztít…